Listopad 2017

Slepost lidí

15. listopadu 2017 v 19:08 | Anna
Tento článek je vlastně o mém myšlenkovém pochodu. Napíšu sem co mě právě napadne. Nijak o tom nepřemýšlím.

Paradoxně jsou slepí lidé méně slepí, než někteří se zdravým zrakem. Narozdíl od "některých" si slepí lidé více uvědomují co život obnáší. Jsou rádi z maličkostí. A to je důležité. V dnešní době bereme jídlo, vodu, bezpečí jako víceméně samozřejmost. Nejsme rádi za to co máme a stále se litujeme. Mnoho lidí má krásné zázemí, mohou se rozvíjet, seberealizovat, mají podporu (psychickou i finanční - materialistickou), ale nevyužijí toho. Mají sny, přání, ale nic proto nedělají. Pak se jen chudinkují, jak se mají špatně, že mají úzkosti, deprese, přičemž třičtvrtě z nich ani neví co deprese, či úzkost obnáší.

Einsteinovy teorie se učí na základních školách,přesto lidé stále váhají - aneb O smrti

14. listopadu 2017 v 20:06 | Anna

Smrt Wikipedie definuje z biologického-lékařského hlediska jako zastavení životních fcí organismu spojené s nevratnými změnami, které obnovení životních funkcí znemožňují (s tím plně souhlasím, není zde nic lidstvu neznalého). Dále je to také "stav organismu po ukončení života, úplná a trvalá ztráta vědomí". A s tím nemohu souhlasit.
Už Einsteinova teorie uvádí, že energie nemůže být vytvořena ani zničena, pouze se mění z jiné formy na druhou. Pisatel tedy článku o Smrti na Wikipedii musil být velmi neinformovaný,nebo podprůměrně inteligentní.
Krásně toto popsal Dr. Robert Lanza (američan, *1956) - podle něho smrt neexistuje a že je to pouze představa v naší mysli.

Doporučuji si o jeho polemizování najít více informací.