Prosinec 2017

Proč

21. prosince 2017 v 21:37 | Anna
Proč to stále krvácí? Proč to teče? Utřela jsem to, ale znovu se to objevilo.
Mám vyvinout tlak?
Vlastně....proč jsem to udělala. Chci to udělat. Ne, nechci. Co to říkáš??
Rána se zahojí, sešije, spraví. Ale rozthlé srdíčko se špatně zašívá...

Nový trend - nemoce

9. prosince 2017 v 18:12 | Anna
Nejen mezi mými vstevníky, ale i u starších jsem si všimla zajímavého trendu. Jsou jím nemoce, nejčastěji nějaké psychické poruchy. Pokud si vezmete několik patnáctiletých dětí, tak očekávejte, že nejméně polovina má nějakou duševní poruchu. Dále častěji si totiž lidé vymýšlí nové a nové poruchy, aby je ostatní litovali a oni sami byli za chudinky.

Nejčastěji se dnes setkávám s OCD (Obssesive Compulsive Disorder), který je zaměňován s perfekcionismem.
Nebo také (možná ještě častěji) s depresemi, načež lidé pomalu neví ani co to obnáší, ale hlavní přece je, že je mají.
Tyto dva případy lidí tráví svůj volný čas nad Googlem, kde si čtou všechny příznaky a jenom se v tom ujišťují. Doporučuji si na ně dát velký pozor, protože jakmile se jim jejich "nemoc" budete snažit rozmluvit, budete pohlceni nadávkami a větami, jako například: "Ty vůbec nevíš jaký to je! ", nebo: "Vůbec mě neznáš!". Tito lidé mají také inteligenční kvocient pod 90, ale nalezneme zde i vyjímky.
Veliký problémek nastane tehdy, kdy se setkají s osobou co opravdu trpí. Pro ně je totiž nesnesitelné, když kdokoliv jiný je větší chudáček než oni sami.

Z těchto lidí je mi zle, ale zároveň je trochu lituji, jelikož si zavírají bránu do příjemného života před nosem a ani si to neuvědomují.